Ereleden

GBW heeft zes ereleden: de heer Joh. ter Maaten, de heer M.J. Hendrikse, mevrouw J. Ravestein van Endhoven en de heer H. van den Berg. Zij zijn inspirerende voorbeelden van gemeentebestuurders / volksvertegenwoordigers, die midden in de samenleving stonden en op een rustige manier tot een gewogen standpunt kwamen. In 2022 zijn Marco van de Hoef en Pieter de Kruif erelid van GemeenteBelangen Woudenberg geworden. Ook zij hebben een belangrijke bijdrage aan de partij geleverd op hen eigen unieke wijze.

De heer Joh. ter Maaten

Medeoprichter van Gemeentebelangen Woudenberg in 1946.

Joh. Ter Maaten is van 1945 t/m 1949, in 1952 en 1953 en van 1958 t/m 1978 in de raad namens GBW vertegenwoordigd geweest. De laatste 8 jaren als wethouder.

Hij heeft meegewerkt aan de wederopbouw van de gemeente na de oorlog en de verdere groei van de gemeente in de daarop volgende jaren. Het inwoneraantal was vanaf 1947 (4190) tot in 1978 meer dan verdubbeld en op allerlei gebied zijn er in de loop der jaren veel voorzieningen getroffen.

Naast zijn werkzaamheden voor GemeenteBelangen had dhr. Ter Maaten een veehoudersbedrijf.

De heer M.J. Hendrikse

De heer Hendrikse heeft 20 jaar namens GBW zitting gehad in de gemeenteraad (1970 -1990), waarvan 8 jaar samen met de heer H.A.B. Koops.

Mevr. J. Ravestein – van Endhoven

Judith Ravestein heeft GemeenteBelangen Woudenberg het huidige gezicht gegeven. Gestart in politiek en economisch moeilijke tijden heeft zij eerst als raadslid, vanaf 1990 tot 1994 en daarna tot 18 december 2010 als wethouder de belangen namens GemeenteBelangen Woudenberg en voor alle Woudenbergers gediend. Eerst als minderheidscoalitie samen met GPV/RPF en later met breed gedragen steun van de GPV/RPV, PvdA, Christen Unie en het CDA.

Met de komst van Judith was er ook een omslag gekomen in denken. Niet meer een ad-hoc beleid voeren maar juist een beleid dat gebaseerd is op een brede visie waarin de belangen van alle Woudenbergers voor de korte, middellange en lange termijn worden vastgelegd. Pas nadat het beleid door de raad zo breed mogelijk gedragen wordt overgaan tot invulling en actie.

 

De heer H. van den Berg

H enk van den Berg is in de periode 2002 tot en met 2011 raadslid geweest voor GBW. Ook door diverse schenkingen aan GBW is de heer Van de Berg van grote waarde geweest voor GBW en derhalve benoemd tot erelid van de partij.

Pieter de Kruif

P ieter was maar liefst 22 jaar actief binnen de Woudenbergse politiek. 11 jaar lang als gemeenteraadslid en nog eens 11 jaar als wethouder van ons mooie dorp. Al die tijd vormde hij een mooi boegbeeld voor onze partij.

Met beide benen op de grond en altijd met een tomeloze inzet. Door vrijwel iedereen als sympathiek bestempeld, heeft hij aan de wieg gestaan van veel mooie ontwikkelingen in Woudenberg. Derhalve benoemen wij hem met trots tot Erelid van GemeenteBelangen Woudenberg.

Marco van de Hoef

M arco startte als gemeenteraadslid in mei 2006 en vervulde deze rol maar liefst 16 jaar met verve. De laatste 11 jaar deed hij dit als fractievoorzitter van onze partij. Met een strakke leiding en het nodige gevoel voor humor legde hij een brede kennis van zaken aan de dag.

Altijd enorm betrokken en met hart voor de club, vertegenwoordigde hij het geluid van GBW op een wijze waarop alleen Marco dat kan. Derhalve benoemen wij hem met trots tot Erelid van GemeenteBelangen Woudenberg.

Raadsleden

Hieronder zie je een overzicht van de raadsleden die namens GBW in de raad hebben gezeten.

29 november 1945 – 3 september 1946 (noodgemeenteraad) : 

  • C.H. Cortus (wethouder) 
  • J. ter Maaten (raadslid)

3 september 1946 – 6 september 1949

  • C.H. Cortus (raadslid)
  • J. ter Maaten (raadslid)

6 september 1949 – 1 september 1953

  • C.H. Cortus (wethouder) 
  • Methorst (raadslid) tot overlijden op 7 juni 1952
  • J. ter Maaten (raadslid) per 23 juli 1952

1 september 1953 – 1 januari 1960 (ivm grenswijziging met de gemeente Scherpenzeel)

  • C.H. Cortus (raadslid) 

1 januari 1960 – 4 september 1962

  • A.C. de Jong (raadslid)
  • J. ter Maaten (raadslid)

4 september 1962 – 6 september 1966

  • A.C. de Jong (raadslid) tot overlijden op 20 april 1965
  • J. ter Maaten (raadslid)
  • J. Versteeg (raadslid) per 22 juni 1965

6 september 1966 – 1 september 1970

  • J. ter Maaten (raadslid)
  • J. van der Mijl  (raadslid) tot overlijden op 18 december 1966
  • J.A.M. Zwarikken (raadslid) per 16 maart 1967 tot december 1968
  • Versteeg (raadslid) per 20 januari 1969

1 september 1970 – 3 september 1974

  • J. ter Maaten (wethouder)
  • M.J. Hendrikse (raadslid)

3 september 1974 – 5 september 1978

  • ter Maaten (wethouder)
  • M.J. Hendrikse (raadslid)
  • H.A.B. Koops (raadslid)

5 september 1978 – 5 september 1982

  • M.J. Hendrikse (raadslid)
  • H.A.B. Koops (raadslid)

5 september 1982 – 29 april 1986

  • M.J. Hendrikse (raadslid)

29 april 1986 – 29 april 1990

  • M.J. Hendrikse (raadslid)

29 april 1990 – 12 april 1994

  • J. Koudijs- van de Vendel (raadslid)
  • J. Ravestein- van Endhoven (raadslid)

12 april 1994 – 14 april 1998

  • J. Ravestein- van Endhoven (wethouder)
  • H.J. Blokhuis (raadslid) tot 26 oktober 1994
  • H.W. Derksen (raadslid)
  • J. Koudijs- van de Vendel (raadslid) per 26 oktober 1994
  • F. Steeneveld (raadslid)
  • G.J. Tomey (raadslid)

14 april 1998 – 12 maart 2002

  • J. Ravestein- van Endhoven (wethouder)
  • A. Kuiper (raadslid)
  • F. Steeneveld (raadslid)
  • G.J. Tomey (raadslid) tot 25 februari 1999)
  • J.N. Klein Wolterink-van der Ham (raadslid) (per 25 februari 1999)
  • G.A. van Voskuilen-van Keulen (raadslid)

14 maart 2002 – 16 maart 2006

  • J. Ravestein- van Endhoven (wethouder)
  • H.W. van den Berg (raadslid)
  • D.P. de Kruif (raadslid)
  • F. Steeneveld (raadslid)
  • N.G. Merkens-Meijer (raadslid) tot 31 maart 2005
  • E.W. Boom (raadslid) per 31 maart 2005
  • A. Wagensveld (raadslid) per 25 april 2002 (nadat wethouder uit de raad, duaal systeem)

16 maart 2006 – 3 januari 2011 

(Op 24 nov. 2010 waren er uitgestelde gemeenteraadsverkiezingen in Woudenberg. Deze verkiezingen waren nodig om dat de voorgenomen herindeling met Renswoude en Scherpenzeel, door val van het kabinet, niet per 1 januari 2011 van start kon gaan. In de Gemeente Woudenberg moest dan ook een nieuw gemeentebestuur worden gekozen.) 

  • J. Ravestein- van Endhoven (wethouder) tot 18-12-2010
  • H.W. van den Berg (raadslid)
  • E.W. Boom (raadslid)
  • M. van de Hoef (raadslid) per 27-4-2006 (nadat wethouder uit de raad, duaal systeem)
  • D.P. de Kruif(raadslid)
  • A. Wagensveld (raadslid)

3 januari 2011 – 19 maart 2014

  • D.P. de Kruif (wethouder)
  • M. van de Hoef (raadslid)
  • J.A. Radstaake (raadslid)
  • R. de Snoo (raadslid)
  • W.A. Merkens (raadslid)
  • A. Wagensveld (raadslid)

19 maart 2014 – 21 maart 2018

  • D.P. de Kruif (wethouder)
  • M. van de Hoef (raadslid)
  • W.E. van Buren (raadslid) per 21 mei 2014
  • C. ter Maaten (raadslid)
  • W.A. Merkens (raadslid)
  • J.A. Radstaake (raadslid)
  • R. de Snoo (raadslid)

21 maart 2018 – 16 maart 2022

  • D.P. de Kruif (wethouder)
  • M. van de Hoef (raadslid)
  • I. Houtsma (raadslid)
  • W.A. Merkens (raadslid)
  • P. van Schaik (raadslid)
  • A. Vink (raadslid) tot 28 mei 2020
  • K. Schipper (raadslid) per 28 mei 2020